२०७९, ९ चैत्र बिहीबार | Fri Mar 24 2023

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

ठेकेदारले गर अस्पतालको काम गरेनन्जाजरकोट जिल्लाको नलगाड नगरपालिकामा निर्माणधिन नगर अस्पतालको भवन अलपत्र अवस्थामा छ । छेडागाड नगरपालिकाका नगरप्रमुख रत्नबहादुर खड्काले १८ करोडमा लिनुभएको सो भवनको ठेक्काको काम नगर्दा अलपत्र परेको हो । स्वास्थ्य भवनको सम्झौता मिति २०७८ असोज २२ गते रहेको थियो । २०८० असार १५ गते सम्मा सम्पन्न गरेर हस्तान्तरण गर्नुपर्ने भनि सम्झौतामा उल्लेख गरिएको छ ।

पहिलो किस्तामा २ करोड ८६ हजार रुपैयाँ नगरपालिकाबाट लिइएको र दोस्रो पटक १ करोड ९९ लाख ९९ हजार ९९९ रुपैयाँ लिइसक्नुभएको छ । सो रकम प्रेरा खडका कृष्ण क्याराभान जेभी काठमाडौँको नाममा भुक्तानी भएको छ ।

तोकिएकै समयमा स्वास्थ्य संस्थाको भवन निर्माण नहुँदा दैनिक आउने विरामी तथा सेवाग्रहीलाई सेवा लिन समस्य भएको नलगाड नगरउपप्रमुख सरिता सिंहले गुनासो गर्नुभएको छ । ठेक्काका कामहरु लिने तर समयमा कत्तैपनि निर्माण नगर्ने परिपार्टीका कारण दैनिक समस्य हुँदै आएको उहाँको भनाई छ ।

उपप्रमुख सिंहले प्रदेशसभा सदस्य बेदराज सिंहलाई निर्माण व्यवसायी तथा छेडागाडका नगरप्रमुखलाई छीटो निर्माण गर्नेको लागि सहजीकरण गरिदिन आग्रह गर्नुभएको छ ।

दुइ वर्ष अघि नगर अस्पताल निर्माणका लागि बोलपत्र आवह्वान गरिएको थियो । नगर अस्पतालको जग मात्र खडा गरिएको अवस्थामा रहेको छ । संरचना निर्माण गर्ने समय सम्मा निर्माणको काम सुरु नहुँदा सबै भन्दा बिडम्वना रहेको सरोकारवाला निकायले बताएका छन् । नगरपालिकाबाट पटक पटक भवन निर्माणलाई तिव्रता दिन आग्रह गरिएपनि नगरप्रमुख खड्काले हुन्छ भन्ने तर कामलाई अघाडी नबढाउने उपप्रमुख सिंहले बताउनुभयो । संघीय सरकारबा प्राप्त रकमबाट उक्त भवन निर्माण गर्न लागिएको हो ।

नेपाली कांग्रेसबाट छेडागाड नगरपालिकामा नगरप्रमुखमा समेत रहनुभएका खड्को नलगाड जलविद्युत आयोजनाको पहुँच मार्गमा निर्माण गर्ने भनिएको पुल समते सात वर्षदेखि अलपत्र अवस्थामै छ । खारा स्थित नलगाड नदीमा निर्माण हुने उक्त पुल पनि निर्माण हुनु सकेको छैन् । पटक पटक आयोजनाले पुल निर्माण गर्न आग्रह गरिएको भएपनि मेयर खड्काले अटेरी गरेको आयोजनाको दावी छ । पुल निर्माणको काम लामो समय देखि अलपत्र पर्दा यस क्षेत्रका अधिकांश विकासे कामहरु पनि अलत्रप भएका छन् । अहिले नलगाड नदीमा काठको लाप्को लगाएर वारपार गराउने काम हुँदै आएको छ ।

प्रकाशित मिति : २०७९, १७ माघ मंगलबार ००:००  ९ : ४९ बजे