२०८०, १५ जेठ सोमबार | Mon May 29 2023

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

मेलम्चीमा सिलाई कटाई तालिम, मेयरले मेसिन चलाएर गरे उद्धाटनस्वदेशी उत्पादन बढाउँदै स्थानीयलाई स्वरोजगार बनाउने लक्ष्य

मेलम्ची । मेलम्ची नगरपालिकाको आर्थिक सहयोग र अभिया तालिम केन्द्र मेलम्चीको आयोजनामा “ सीप सिकौँ स्वभालम्भी बनौँ “ भन्ने नाराका साथ दुई महिने सिलाई कटाई तालिम सुरु भएको छ । तालिम उद्घाटन गर्दै नगरपालिकाका प्रमुख आइतमान तामाङले बजारमा नेपाली सामान माग भएकाले यस्ता कार्यक्रम हरुलाइ नगरपालिकाले प्राथमिक्तामा राखेर संचालन गरेको बताए । कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि तामाङले नेपाली समान सिलाइलाई प्रोत्साहन दिई गुणस्तरमा राम्रो प्रधिसपर्धा गर्नुपर्ने बताए । नगर प्रमुख तामाङले अब नेपाली आफैंले गुणस्तरीय सिलाई र सामान पाउनेमा आफू विश्वस्त रहेको बताउँदै स्थानीयलाई आत्मनिर्भर बनाउन यस्ता कार्यक्रम ल्याएको बताए ।

नगर प्रमुख तामाङले यो दुई महिनाको तालिम प्रभावकारी भए पछि एक बर्षको तालिम संचालन गर्ने आश्वासन दिए । कार्यक्रममा अभिया तालिम केन्द्रका संचालक मिङ्मार तामाङले स्थानिय सामान लाई प्रवर्द्धन र स्थानिय हरुको ब्यबसाय लाई राम्रो बनाउन यो तालिमको आयोजना गरेको बताए । उनले मेलम्ची नगरपालिका भित्र संचालित टेलर व्यावसायिहरुको लागि फोकस गर्दै तालिम आयोजना गरिएको र यस तालिममा सहभागी भई मौकाको फाइदा लिन समेत आग्रह गरेका छन् । यहि बैशाख ६ गते बाट संचालन भएको सो तालिम दुई महिना सम्म चल्ने छ ।

प्रकाशित मिति : २०८०, १३ बैशाख बुधबार ००:००  ६ : ५४ बजे