२०८१, ५ श्रावण शनिबार | Sat Jul 20 2024

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

ठोरी गाउँपालिकाले मापदण्ड विपरितका संरचनामा डोजर चलायोपर्साको ठोरी गाउँपालिकाले सडक आसपासमा मापदण्ड विपरित बनाइएका संरचनामा डोजर चलाएको छ । सडकमिचेर स्थानीयले बनाएका संरचना भत्काउन गाउँपालिकाले डोजर चलाएको हो ।

प्राविधिकबाट नापजाँच गर्दा सडक मिचेर बनाइएका संचरना भत्काइएको तर ठुला संरचना त्यसमा नपरेको गाउँपालिका अध्यक्ष लालबहादुर श्रेष्ठले बताए । ‘मुख्यसडकमा समस्या छैन । भित्री सडकहरुमा नापजाँच गर्दा केही स–साना संरचनाहरु घरका पर्खाल, पाली, गेटलगायत केही संरचना भत्काउनुपर्यो त्यसमा स्थानीयले साथ दिनुभयो ।’ अध्यक्ष श्रेष्ठले अनलाइनसरोकारसँग भने, ‘ हुलाकी राजमार्ग जोडिने सडकहरु पनि अब मापदण्ड अनुसारकै बनाइयो । भित्रीसडकहरुको स्तरोन्नती समेत गरिसकेका छौं ।’

ठोरीको वडानम्बर ५ सुवर्णपुर क्षेत्रमा गाउँपालिकाले डोजर चलाएको थियो । सानो बाघमोर्चा देखि सुवर्णपुर चोकहँुदै छिरिङलाईनहुँदै गमरियासम्मको सडक मिचेर बनाइएका सबै संरचना भत्काइएको छ ।


ठोरीमा सडक आसपासमा बनाइएका स–साना संरचना बाहेक सार्वजनिक जग्गा अतिक्रमणको समस्या छैन । नेपाल तर्फको सार्वजनिक जग्गा पर्सा र चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जले स्वामित्वमा राखेको छ भने ठोरीको भारत तर्फको सिमाना जोडिएका क्षेत्रमा सार्वजनिक जग्गा छैन । निकुञ्जको क्षेत्राधिकार पर्ने भएकाले गाउँपालिकाले ठोरीको नदिजन्य सम्पत्तिको समेत हकभोग गर्ने अवस्था छैन ।

प्रकाशित मिति : २०८०, ७ श्रावण आइतबार ००:००  १० : ४८ बजे