२०८१, ५ श्रावण शनिबार | Sat Jul 20 2024

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

नागरिकसँग मासिक औपचारिक साक्षात्कार गर्दै कागेश्वरीका जनप्रतिनिधिकागेश्वरी मनाेहरा नगरपालिकाका जनप्रतिनिधिले मासिक रुपमा नागरिकसँग साक्षात्कार र सुनुवाई गर्न थालेका छन् । नगरपालिकाको नीति, कार्यक्रम र बजेट कार्यान्वयनको अवस्था, सञ्चालित योजना र सेवा प्रवाह तथा नगरका हरेक गतिविधिबारे जानकारी दिने र नगरबासीको सन्तुष्टी मापन गर्दै सुझाव लिएर आगामी योजना तय गर्न कागेश्वरीका जनप्रतिनिधिले प्रविधिको प्रयोग गरेर नागरिक साक्षात्कार गर्न थालेका छन् ।

कागेश्वरी मनाेहराले नयाँ आर्थिक वर्ष सुरु भएपछि हरेक महिनाको पहिलो बुधबार बिहान ७ः३० देखि ९ बजेसम्म मासिक सार्वजनिक सुनुवाई गर्न थालेको छ । जुम मार्फत हुने सुनुवाईमा नगरबासीले आफ्नो क्षेत्रमा भए गरेका विकास निर्माण र नगरपालिका मातहतका कार्यालयको सेवा प्रवाहका बारेमा प्रश्न, प्रतिक्रिया र सुझावहरु राख्ने गरेका छन् ।

नगरबासी तथा सरोकारवालाका प्रश्नको नगरप्रमुख, उपप्रमुख, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत, वडाअध्यक्षहरु र विषयगत शाखाका प्रमुखहरुले तत्काल सम्बोधन गर्ने गरेका छन् ।

नगरपालिकाको सेवालाई गुनासोरहित बनाउँदै सुशासन र पारदर्शीताका लागि नागरिक साक्षात्कार एवम् मासिक सुनुवाईको अभ्यास थालिएको नगरप्रमुख उपेन्द्र कार्कीले बताए । कागेश्वरीले अहिले पूर्वाधार विकाससँगै आन्तरिक स्रोत वृद्धिको काम गरिरहेको उनको भनाई छ । नगरप्रमुख कार्कीका अनुसार राजश्व संकलनका लागि कागेश्वरीमा घरदैलो अभियान सञ्चालन हुने भएको छ ।

जनप्रतिनिधि पदमा पुगेपछि फर्किएर आएनन् र आफुहरुका कुरा सुनेनन् वाचा अनुसार काम पनि  गरेनन् भन्ने आम नागरिकको टिप्पणी छ । कागेश्वरी मनाेहराकै जस्तो अभ्यास अरुहरुले पनि गर्ने हो भने संघियता र जनप्रतिनिधिमाथि उठ्ने सयौं प्रश्न, आलोचनाहरु कम हुनेछन् ।  

कागेश्वरी मनाेहरा नगरपालिकाकाे मासिक दाेस्राे सार्वजनिक सुनुवाइ कार्यक्रम हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहाेस् ।

प्रकाशित मिति : २०८०, ६ भाद्र बुधबार ००:००  ११ : ०८ बजे