२०८०, १७ मंसिर आइतबार | Sun Dec 3 2023

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

घरघर पुग्दै समस्या सुन्दै समाधान गर्दै स्वामिकार्तिक खापरका अध्यक्ष रोकाया‘चुनाव जितेपछि नेता फर्किएर आउँदैनन्, जनअपेक्षा अनुसार काम गर्दैनन्’ यो आम नागरिकले आफुले जिताएका जनप्रतिनिधि प्रति गर्ने टिप्पणी हो ।

तर दुर्गम जिल्ला बाजुराको विकट क्षेत्रमा पर्ने स्वामिकार्तिक खापर गाउँपालिका अध्यक्ष भरतबहादुर रोकाया अधिकांश समय नागरिकका समस्या सुन्दै समाधान गर्दै टोलबस्तिमै पुगिरहेका हुन्छन् । भौगोलिक विकटता र आधारभूत आवश्यकताबाटै बञ्चित यहाँका नागरिकले आफुहरुका समस्या सुन्न घरघरै आएका गाउँपालिका अध्यक्षलाई आफ्ना समस्या सुनाउने गरेका छन् ।

शारीरिक रूपमा असक्त तथा अपाङ्गता भएका असहायलगायतका ज्येष्ठ नागरिकले पाउने समाजिक सुरक्षा भत्ता घरमै पाउनुपर्ने, स्वास्थ्य उपचारका लागि समेत प्राथमिक स्वास्थ्य शिविर प्रत्येक महिना घरदैलोमै सञ्चालन गर्नुपर्ने, कुपोषण र बेरोजगार समस्या समाधान गर्नुपर्ने, बाटो, पुल पुलेसा, खानेपानी, मठमन्दिर र विद्यालयका संरचना निर्माण गर्नुपर्ने स्थानीयका माग छन् ।

दुर्गमा गाउँबस्तीको खानेपानी, स्वास्थ्य, शिक्षा बाटो पुललगायतका भौतिक पूर्वाधारको आवश्यकता तथा ज्येष्ठ नागरिक अपाङ्ग असहाय र विभिन्न रोगले प्रभावित भएकाको वास्तविक समस्या बुझ्न घरदैलो अभियान सुरु गरेका गाउँपालिका अध्यक्ष रोकायाले नागरिकका समस्या समाधानको तत्काल पहल थाल्ने गरेका छन् ।

जनताका समस्या सुन्दै दिगो समाधान खोज्नेगरी घरदैलो अभियान सञ्चालन गरिएको अध्यक्ष रोकायाको भनाई छ ।

५ वटा वडा रहेको स्वामिकार्तिक खापर गाउँपालिकाका भौगोलिक रूपमा पालिकाको केन्द्रबाट अधिकांश गाउँ, बस्ती निकै ठाढा छन् । वर्षाको समयमा स्वामिकार्तिक खापरका कतिपय वडामा पहिरोको उच्च जोखिम छ । पैदल यात्रा गरेर पालिकासम्म आवतजावत गर्न समस्या भइरहेका बेला घरगाउँमै जनप्रतिनिधि भेटेर आफ्ना कुरा राख्न पाउँदा स्थानीय खुसी छन् ।

प्रकाशित मिति : २०८०, २६ भाद्र मंगलबार ००:००  १२ : ११ बजे