२०८१, १४ जेठ सोमबार | Mon May 27 2024

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

भैरवकुण्डको प्रवर्द्धन गर्न साइकल यात्रा !सिन्धुपाल्चोकमा अवस्थित भैरवकुण्डको प्रवर्द्धन  गर्न साइकल यात्रा गरिएको छ । नेपालकै प्रख्यात धार्मिक तथा ऐतिहासिक पर्यटकीयस्थल भैरवकुण्डको प्रवर्द्धन  गर्न र भोटेकोशीमा आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकको आवागमन बढाउन ३ दिने साइकल यात्रा गरिएको हो ।

भोटेकाशी गाउँपालिकाको आयोजनामा चाईनाको बोर्डर तातोपानीबाट भैरबकुण्ड ताल हुँदै बञ्जी जम्प सम्म ४० जना जनाले साइकल यात्रा गरेका छन् ।

२२ गतेदेखि ३ दिन सम्म यसक्षेत्रमा देशका विभिन्न स्थानका ४० जना साइकल यात्रीले साइक्लिन गरेको र यसले सिंगो भोटेकोशी र भैरवकुण्डको प्रवर्द्धनमा टेवा पुग्ने गाउँपालिका अध्यक्ष पासाङ नुर्पु शेर्पाले अनलाइन सरोकारसँग बताए । अहिले ४० जना स्वदेशी साइकल यात्रीले भाग लिएको र आगामी दिनमा विश्वभरका साइकल यात्रीलाई भैरवकुण्ड क्षेत्रमा ल्याउने योजना रहेको अध्यक्ष शेर्पाको भनाई छ ।

भोटेकोशी गाउँपालिका भित्र पर्ने भैरवकुण्डसहितका चर्चित गन्तव्यको पूर्वाधार विकास र प्रचारप्रसार गरेर पर्यटन प्रवद्र्धन गर्ने भोटेकोशी गाउँपालिकाको नीति छ । पालिकाले पर्यटन प्रवर्द्धनमा योजनावद्ध काम गरिरहेको छ ।

किन जाने भैरवकुण्ड ?

प्रख्यात धार्मिक तथा पर्यटकीयस्थल भैरवकुण्ड आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकको रोजाइमा पर्ने सुन्दर पर्यटकीय गन्तव्य हो । समुन्द्र सतहदेखि चार हजार दुई सय मिटर उचाइमा रहेको भैरवकुण्डमा जनैपूर्णिमाका दिन मेला लाग्ने भए पनि अहिले बाह्रै महिना पर्यटक पुग्ने गरेका छन् । त्यसले गर्दा यहाँको चहलपहल बढेको छ ।

भोटेकोसी गाउँपालिका–३ मा अवस्थित भैरवकुण्डको दर्शन गरेमा मनले चिताएका  पूरा हुने जनविश्वास रहेको छ । भैरवकुण्ड पर्यटक पदमार्गका लागि निकै आकर्षक ठाउँ हो । कुण्डबाट देखिने हिमशृङ्खलाको मनमोहक दृश्यले जो कोहीलाई रोमाञ्चित बनाउँछ । अहिले स्वदेशी तथा विदेशी पर्यटक भैरवकुण्ड पुग्ने गरेका छन् ।

अहिले हिउँदको समयमा सवारीसाधनमा डाक्लाङ, लिस्ती हुँदै चोकरमोकरसम्म पुग्न सकिन्छ । भैरवकुण्ड जाने बाटैमा पर्ने प्रसिद्ध लिस्तीमाइको दर्शन गर्दै जान सकिन्छ ।

सिन्धुपाल्चोकमा एक सयभन्दा धेरै कुण्ड तथा ताल रहेका छन् । साप्ताहित प्याकेजको यात्रा बनाएर पनि यस क्षेत्रमा भ्रमण गर्न सकिन्छ । काठमाडौँबाट नजिकै भएकाले पनि यहाँ रहेका धार्मिक तथा पर्यटकीयस्थलमा पर्यटक पुग्ने गरेका छन् । धार्मिक, आध्यात्मिक र प्राकृतिक हिसाबले रमणीय तथा सुन्दर भैरवकुण्ड पर्यटकको मनोकाङ्क्षा पूरा गर्ने उत्कृष्ट गन्तव्य बनेको छ ।

हाइकिङ र साइक्लिनका लागि झन यो क्षेत्र निकै उत्कृष्ट मानिन्छ ।

प्रकाशित मिति : २०८१, २४ बैशाख सोमबार ००:००  १२ : २२ बजे