२०८१, १६ जेठ बुधबार | Wed May 29 2024

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

साँगुरीगढीका गाउँप्रहरीलाई विपद् व्यवस्थापन तालिमधनकुटाको साँगुरीगढी गाउँपालिका गाउँप्रहरीलाई विपद् व्यवस्थापन तालिम दिइएको छ । गृह मन्त्रालय अन्तरगत राष्ट्रिय विपद् जोखिम न्यूनीकरण तथा व्यवस्थापन प्राधिकरणबाट पालिकालाई प्राप्त भएको विपद्का बेला आवश्यक पर्ने सामाग्रीहरुको प्रयोग बारे गाउँपालिकामा कार्यरत प्रहरीहरुलाई तालिम दिइएको हो ।

शसस्त्र प्रहरी वल मुलघाटको सहयोगमा साँगुरीगढीका गाउँप्रहरीलाई तालिम दिइएको पालिका अध्यक्ष जितेन्द्र राईले बताए । गाउँपालिका क्षेत्रमा जुनसुकै समयमा आइपर्ने विपद्लाई मध्यनजर गरेर पालिकाले आफ्नो गाउँ प्रहरीहरुलाई दक्ष बनाइराख्न तालिम दिइएको अध्यक्ष राईको भनाई छ ।

विपद् जोखिम न्यूनिकरणका लागि जनचेतना फैलाउने, विपद् आइहाले उद्दार तथा पुनस्थापनाका लागि समेत आवश्यक औजार र जनशक्ति तयारी अवस्थामा राख्ने गाउँपालिकाको नीति छ ।

प्रकाशित मिति : २०८०, १३ कार्तिक सोमबार ००:००  १ : १२ बजे