२०८१, १४ जेठ सोमबार | Mon May 27 2024

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

लिसंखु पाखरका किसानलाई अनुदानमा आलुको बिउ वितरणसिन्धुपाल्चोकको लिसंखु पाखरका किसानलाई अनुदानमा आलुको बिउ वितरण गरिएको छ । चिप्ले तिनचोक आलु पकेट संचालन समन्वय समितिका सदस्यहरुलाई पचास प्रतिशत अनुदानमा आलुको बिउ वितरण गरिएको हो ।

उन्नत जातको आलु रोपेर उत्पादन बढाउन पकेट क्षेत्रका किसानलाई अनुदानमा बिउ हस्तान्तरण गरिएको गाउँपालिका अध्यक्ष राजु लामाले बताए । पालिकाले किसानलाई मल, बिउ, विषाधीमा अनुदानसहित आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोग उपलब्ध गराउँदै उत्पादित कृषि उपजको भण्डारण र बजारीकरणमा पनि पकेट विकास कार्यक्रम अन्तरगत किसानलाई सहयोग गरिएको अध्यक्ष लामाको भनाई छ ।

लिसंखु पाखरको वडा नम्बर ३ मा चिप्ले चिनचोक आलु पकेट संचालन समन्वय समिति सञ्चालनमा छ । कुल ५ लाख ४० हजारको लागतमा सञ्चालित उक्त पकेट आयोजनाका लागि गाउँपालिकाले २ लाख ७० हजार सहयोग गरेको थियो । त्यतिनै अर्थात २ लाख ७० हजार बराबरको उपभोक्ता समितिले योगदान गरेको योजनाका अध्यक्ष जेठा तामाङले बताए । पालिकाको अनुदान सहयोगले किसान उत्साहित बनेका छन् ।

लिसंखु पाखरले कृषि मार्फत किसानको आयस्रोत बढाउने लक्ष्य अनुसार कृषिको आधुनिकिकरणमा जोड दिइरहेको छ ।

प्रकाशित मिति : २०८०, ६ पुस शुक्रबार ००:००  ४ : २३ बजे